Почетна / Спорт / УС Опен не презема одговорност за ширењето на коронавирусот

УС Опен не презема одговорност за ширењето на коронавирусот

Организаторите на УС Опен објавија дека нема да прифатат вина доколку некој од тенисерите или членовите на стручниот штаб се зарази со коронавирус.

Организаторите на вториот Гренд слем турнир за оваа година и првиот по прогласувањето на пандемијата, ги доставија до сите учесници на УС Опен, вклучувајќи тенисери и нивните стручни штабови, документ што ќе го ослободи УС Опен од сите одговорности од можна инфекција со коронавирус.

Ова важи и за ширењето на инфекцијата на семејството и пријателите, па дури и ако се случи смрт, потписот на учесниците ќе значи дека УС Опен нема да има никаква врска со тоа.

Гренд слем турнирот во САД започнува на 31 август.

loading...