Актуелно
Почетна / Македонија / Уште едно лице со симптоми на коронавирус се наоѓа на Инфективна

Уште едно лице со симптоми на коронавирус се наоѓа на Инфективна

На Инфективното одделение на Клинички центар се наоѓа уште едно лице со симптоми на коронавирус, соопшти министерот заздравство, Венко Филипче.

Лицето пристигнало од Дубаи со симтпоми на грип и се направени тестирања за коронавирус.

– Каква е неговата состојба ќе дознаеме подоцна, рече Филипче.

Вчера со слични симптоми на Инфективна се јавило лице кое слетало од Милано, но тестирањата за коронавирус се покажаа негативни.

loading...