Актуелно
Почетна / Спорт / Вардар ги доби противниците во Лигата на шампионите

Вардар ги доби противниците во Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар предмалку ги добија противниците во групната фаза од Лигата на шампионите.

„Црвено-црните“ се во група со ПСЖ (Франција), Пик Сегед (Унгарија), Порто (Португалија), Киелце (Полска), Брест Мешков (Белорусија), Фленсбург (Германија) и Елверум (Норвешка).

Групната фаза започнува на 16/17 септември, додека ќе заврши на 3/4 март.

Група А: Вардар, ПСЖ, Киелце, Порто, Пик Сегед, Мешков Брест, Елверум, Фленсбург.

Група Б: Барселона, Веспрем, Кил, Алборг, Нант, Мотор, Целје, Загреб.

loading...