Вардар оствари дерби победа во „Јане Сандански“

од Берта Китинска

Првото дерби во Суперлигата оваа сезона меѓу Вардар и Еурофарм Пелитер заврши со победа на Вардар од 29-25.

Во завршницата, Пелистерци со добра серија пријдоа на само два разлика, по серија на грешки кои ги направи и Вардар. Со серија од 4-1, во 24. минута од вториот дел дуелот пак беше отворен.

Тимур Дибиров беше најефикасен кај победничкиот тим со 10 голови.

Слични содржини