Вардар тече, песок влече: Багер на терен го раскопува песокот и го фрла во реката (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Багер од утрово раскопува покрај кејот на Вардар врлајќи го песокот во реката.

Според објавата на социјалните мрежи багерот кој копа на кејот покрај Вардар накај општина Карпош, земјата и песокот ја фрла дирекно во реката.

loading...

Слични содржини