Веб-страница плаќа 2.500 долари за гледање божиќни филмови (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Сонот на секој фан на филмови е да ги помине празниците пред ТВ, гледајќи ги своите омилени филмови.

Сепак, страницата Reviews.org е подготвена да им плати на оние што сакаат да го сторат токму тоа, пренесува CNN.

Страницата, која обезбедува рецензии и препораки за разни производи за широка потрошувачка – од услуги за стриминг до безбедносни системи, и овозможува на една среќна личност да стане нејзин главен празничен фан.

Номинираниот ќе добие 2.500 американски долари, како и бесплатна годишна претплата на 7 стриминг платформи за да гледа 25 компании за 25 дена.

Списокот вклучува класични божиќни наслови, како што се „Сам дома“, „Елф“, „Полар експрес“ и други.

По гледањето на филмовите, фанот ќе мора да пополни кратка анкета за секоја од продукциите, како и да ги избере најдобрите од нив.

Кандидатите за оваа позиција треба да бидат над 18 години, а пријавите се прифаќаат на страницата до 4 декември.

Победникот ќе биде објавен на 7 декември.

loading...

Слични содржини