Почетна / Локално / Вечерва собир за спас на Универзална сала

Вечерва собир за спас на Универзална сала

Пред платото на Универзалната сала иницијативата солидарни за срцето на скопје  ќе одржи собир за спас на  универзална сала, со единствена порака и желба, да не  исчезне овој белег на Скопје.

На 11 август – во 20 часот пред платото на Универзална сала, да бидеме солидарни за срцето на Скопје. Придружете се на собирот за Универзална сала, да не дозволиме да исчезне овој белег на Скопје“ се вели во повикот преку Фејсбук.

По бурните рекации на  социјалните мрежи и во медиумите на иницијативата се придружија, музички и естрадни уметници, актерите, авторите, организаторите, промотерите, менаџерите.

Собирот ќе се одржи под мерките на заштита, се апелира сите оние кои ќе присуствуваат да ја запазат физичката дистанца и носат заштитни маски.

loading...