Актуелно
Почетна / Сцена / Вељко и Богдана Ражнатовиќ го крстија нивниот син

Вељко и Богдана Ражнатовиќ го крстија нивниот син

Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдан денес го крстиле нивниот син Вељко во Храмот Свети Сава.

Само најблиските присуствуваа на церемонијата, а Вељко на својот Инстаграм објави фотографија со Богдана, кумот Никола и малиот Жељко и напиша: „Денес, на големиот српски празник и денот на ослободување на српскиот народ, го крстивме нашиот наследник. Куме, среќа. Правете деца и воспитајте ги да бидат патриотси, Бог да ве благослови сите. Да живее српскиот народ“, порача Ражнатовиќ.

Патем, Богдана се породи на 3 јуни во приватна клиника во Белград, а момчето го доби името на таткото на Вељко – Жељко Ражнатовиќ Аркан.

loading...