Вељко конечно проговори за новото момче на неговата мајка и за тоа како би реагирал доколку се омажи

од Stefanija Kuzmanovska
454 прегледи

Една од најголемите фолк ѕвезди Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна призна дека конечно емотивно е повторно исполнета и дека ужива во љубовта со белградскиот бизнисмен Богдан Срејовиќ.

Оваа вест се прошири многу брзо, а јавноста едвај чекаше да чуе што имаат да кажат наследниците на Цеца, Вељко и Анастасија, за нејзиното ново момче.

Сега, Вељко јавно проговори и за новата љубов на неговата мајка, како и за можниот брак што може да се роди од неа.

„Јас би ја поддржил мајка ми ако одлучи да се омажи. Јас имам семејство, Анастасија има момче, и таа ќе се омажи. Кога сите ќе заминеме некаде, мама сигурно не треба да седи сама во куќата како куче. Треба да го живее својот живот и да ужива во него. Луѓето треба да разберат дека мајка ми не се разведе, туку татко ми беше убиен. Ниту еден маж никогаш не прошета низ нашата куќа! Мајка ми ја чуваше сликата на татко ми, како и презимето на нашето семејство и интегритетот на семејството. Можам само да ѝ кажам фала за сè што направи за Анастасија и мене. Навистина сум среќна што најде некого! Јас го прифатив тој човек, затоа што секогаш го почитувам нејзиниот избор. Најважно ми е тој да ја почитува и сака мајка ми – ја отвори душата Ражнатовиќ.

Слични содржини