Вељко Ражнатовиќ се огласи по земјотресот во Хрватска: „Господ нека им помогне на сите семејства“

од Stefanija Kuzmanovska
313 прегледи

Силен земјотрес ја погоди Хрватска. Епицентарот на земјотресот со јачина од 6,3 степени беше во близина на Петриња, но силни земјотреси беа почувствувани и во Загреб, како и во цела Хрватска и низ целиот регион. Во тој момент земјата се тресеше и во Србија, а земјотресот се почувствува и во Белград.

Многу јавни личности веднаш се огласија на социјалните мрежи со загриженост и испратија зборови на поддршка до хрватскиот народ. Меѓу нив е и Вељко Ражнатовиќ, кој со објава на социјалната мрежа Инстаграм им пружи поддршка на своите соседи во овој тежок период.

„Господ нека им помогне на сите семејства на починатите и повредените во страшната временска непогода во Хрватска. На сите нека им е подобар животот во 2021 година, го посакувам тоа од се срце“, порача Вељко.

Слични содржини