Актуелно
Почетна / Спорт / ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ, ова за првпат му се случува на Роналдо во дресот на Јувентус (ВИДЕО)

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ, ова за првпат му се случува на Роналдо во дресот на Јувентус (ВИДЕО)

Роналдо го постигна третиот гол за Јувентус во убедливата победа над градскиот ривал Торино – 4:1.

Најскапиот фудбалер на „старата дама“ практично го реши прашањето за победникот со одличен удар од над 20 метри.

Статистиката на ударите на Роналдо вели дека му биле потребни 43 обиди за првенецот, тој го погодил живиот ѕид 26 пати, неговиот удар бил запрен од голманите 11 пати, тој испратил четири топки надвор од теренот, додека ја погодил пречката еднаш и сето тоа до денешната мајсторија во „Дерби дела Моле“.

loading...