„Веруваме дека имаме договор“, рече Заев по средбата со Села и Гаши

од Берта Китинска

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција информираше дека со лидерите на албанските опозициски партии Алијанса за Албанците и Алтернатива  постигнале договор околу законот за државјанство.

-Законот веднаш ќе се работи.Од аспект на внимателност не кажуваме за деталите. Договоривме да споделиме со вас дека веруваме дека има договор. Конечно ќе ја утврдиме кога ќе ја видиме ставена на хартија преку сите правни аспекти, рече Заев.

loading...

Слични содржини