Актуелно
Почетна / Актуелно / (ВИДЕО) Антиќ: Истрагата за авионската несреќа ќе биде тешка

(ВИДЕО) Антиќ: Истрагата за авионската несреќа ќе биде тешка

143011

Истражните органи кои ќе ги испитуваат причините за авионската несреќа кај Кожле ќе имаат доста тешка работа, вели за 24 Вести воениот пилот во пензија, Небојша Антиќ. Според него најверојатно се работи за човечки фактор, но напоменува дека ќе треба здружена истрага на Македонија, Италија и Германија да покаже што навистина се случило.

loading...