(ВИДЕО) Дали со решението за помилување од Уставен суд се губи смислата на Договорот од Пржино?

од desk4

Во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат-М се дебатираше  за последното решение на Уставниот суд, со кое се најавува враќање на можноста претседателот на државата да помилува и за изборни злоупотреби дебатираа новинарката на „Утрински весник“, Гордана Дувњак, универзитетскиот професор по уставно право Мерсим Максути и рекордерот по поднесени иницијативи пред Уставниот суд, Стамен Филипов.

loading...

Слични содржини