Почетна / IN/OUT / (ВИДЕО+ФОТО) По силниот земјотрес во село Студеничани тече црвена вода

(ВИДЕО+ФОТО) По силниот земјотрес во село Студеничани тече црвена вода

voda

На социјалните мрежи се појави видео направено во скопското село Студеничани каде може да се види како од селската чешма тече црвена вода.

Ова се случило веднаш по силниот земјотрес во 15.10 часот. За сега нема некое објаснување зошто низ чешмите тече ваква вода.

loading...