Видео од венчавката на Бил и Мелинда открива каков пар биле

од Берта Китинска

Разводот на Мелинда и Бил Гејтс одекна во светот. Сега се појави видео од нивната младост, кога тие се заколнаа на вечна љубов.

Двојката се запознала кон крајот на осумдесеттите кога Мелинда дошла да работи во „Мајкрософт“ и наскоро станало јасно дека таа е жената со која ќе се ожени Гејтс.

Парот се венчаше на Хаваи на 1 јануари 1994 година. Тие имаат три деца – Џенифер, Рорија и Фиби. Мелинда го напушти Мајкрософт во 1996 година за да се грижи за своето семејство.

Да потсетиме, Гејтс ја соопшти вести за разводот преку твитер

„После многу размислување и многу работа на нашата врска, решивме да ставиме крај на нашиот брак. „Во последните 27 години одгледавме три неверојатни деца и изградивме фондација која работи низ целиот свет за да им овозможи на сите луѓе да живеат здрав и продуктивен живот“, напиша тој.

Слични содржини