Видео од запалениот автобус на автопатот „Тракија“

од Берта Китинска

Автопатот „Тракија“ кај Бургас е затворен за сообраќај откако се запали автобус кој превезувал 50-тина патници, пренесуваат бугарските медиуми. Инцидентот се случил околу 17 часот, а на терен интервенирале две противпожарни возила.

Информација за повредени патници нема, а како што објави „Нова“ повикувајќи се на сведоштво на возачот на автобусот, тој застанал и ги симнал сите патници, откако видел дека нешто чади.

Сообраќајот се пренасочува по заобиколните правци, а само најлевата лента на автопатот кон Софија е отворена за сообраќај.

Слични содржини