(ВИДЕО) Османи: Или ќе прифатиме влада или ќе поддржиме малцинска влада

од desk2

ДУИ во моментов одлучува дали да влезе во новото владино мнозинство или да поддржи малцинска влада, рече портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, информира а1он.

Според него малцинска влада не е сценарио за нови брзи избори, туку е пракса со која многу европски земји функционираат без никаков проблем.

Османи не кажа какво е расположението во партијата, туку кажа дека во понеделник ќе се знае конечната одлука на ДУИ.

На прашањето, дали е точно изјавата на Заев, дека веќе ги има потписите, Османи рече дека не може да коментира туѓи изјави.

loading...

Слични содржини