ВИДЕО: ТЕСТ 2023 Aston Martin DBX 707

од Vladimir Zorba

По децении избегнување на лудилото за SUV, Aston Martin се приклучи на гамата пред околу две години со Aston Martin DBX.

За 2023 година, Aston ја зголемува жештината со DBX 707, најмоќниот сериски SUV од марката и го користи најмоќниот M177 мотор од Mercedes-AMG со речиси 700 КС под хаубата.

Што се однесува до егзотичниот SUV, тој е многу поразличен од DBX.

Слични содржини