Актуелно
Почетна / Актуелно / (ВИДЕО) Во Старата скопска чаршија се урна куќа од вчерашниот земјотрес

(ВИДЕО) Во Старата скопска чаршија се урна куќа од вчерашниот земјотрес

Во Старата скопска чаршија се урна куќа од вчерашниот земјотрес, информира РСЕ.

kuka-300x147

Во населбата Железара, каде што оџак оштети два автомобила, жителите стравуваат дека може да падне и друг оџак. Според информациите по вчерашниот земјотрес од 5,3 степени повредени се околу педесетина луѓе кои бегале во паника.

Целиот текст можете да го прочитате тука

 

 

 

loading...