(Видео) Заев на Нова ТВ: Сето ова ќе заврши на избори

од Vladimir Zorba

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дебатата на Нова ТВ насловена „Бомба или пуч“ изјави дека се што се случува ќе заврши на избори но, како што рече, со слободно судство, слободен завод за ревизија и слободна антикорупциска комисија.

zoran zaev2
-Што се однесува до СДСМ, сè ќе се одвива мирно. За тоа ќе направиме сè што е во нашата моќ – изјави тој.

loading...

Слични содржини