ВИТАМИНСКА БОМБА: Овој домашен пијалок го подига ИМУНИТЕТОТ

од Stefanija Kuzmanovska

Доволно внесување на витамини има корисен ефект врз целиот организам и може значително да го зајакне имунитетот.

Силниот имунитет е многу важен со цел да се заштити телото од вируси и разни болести.

Нутриционистите советуваат витамините да бидат внесени преку храна или пијалоци.

Ви претставуваме рецепт за домашен пијалок кој ја враќа енергијата и има корисен ефект врз имунитетот:

Состојки:

-Чаша топла (не врела) вода
-1 см свеж, рендан ѓумбир
-сок од половина лимон
-Половина лажичка бибер
-Половина лажочка цимет
-Половина лажичка каранфилче
-Половина лажичка куркума
-Лажица мед

Измешајте сè и оставете да отстои неколку минути. Потоа процедете и пијте по малку во текот на денот.

Слични содржини