Актуелно
Почетна / Бизнис / „Виз ер“ воведува нови летови од Скопје, Белград и Тузла

„Виз ер“ воведува нови летови од Скопје, Белград и Тузла

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“ ќе воведе нови летови од Скопје, Белград и Тузла до Салцбург од 2 и 3 јули, пишува порталот „Exyuaviation“.

Имено, ќе лета двапати неделно од секој од тие градови со Ербас А320.

Новата објава дојде само еден ден откако авиокомпанијата објави дека воведува летови од Милано до Приштина во јули.

 

loading...