ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

од desk4
   ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата.

Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата.

На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. 

Слични содржини