ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Дурловски е негов личен став и ние го почитуваме

од Aleksandar Petrovski

По оставката на Игор Дурловски од својата пратеничка функција како дел од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, од опозициската партија објаснуваат дека тоа е личен став на пратеникот кој тие ќе го почитуваат.

„Тоа е личен став на Игор Дурловски кој ние го почитуваме. Како што кажува и самиот тој останува верен на Македонија, но и на Коалицијата за Обнова на Македонија и ВМРО-ДПМНЕ. Тој меѓудругото останува и стратешки соработник на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски“ – велат од партијата.

Доцна попладнево, Игор Дурловски, преку статус на социјалната мрежа ФБ објави дека ќе си поднесе оставка од пратеничката функција бидејќи политичката прагма е неподнослива и неморална.

loading...

Слични содржини