ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже кои се партиите од новото мнозинство

од Vladimir Zorba

„Наместо досадни и стерилни соопштенија за себехрабрење бидејќи СДСМ трет ден тврди дека има мнозинство јавно ги повикуваме да кажат кои се партиите од ново мнозинство, која е цената за таквата коалиција, кој ќе биде премиер, во спротивно ќе се докаже дека лаже и манипулира“, реаграат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Што се однесува до иднината за која пишуваат ако од СДСМ зависи иднината тешко на државата и граѓаните.

Бидејќи велат дека од нив зависела европската иднина тогаш јавно прашуваме што ги спречуваше до сега нејзе да ја донесат“, се додава во реакцијата.

loading...

Слични содржини