Во 14 часот во живо-петтата бомба на Заев

од desk3

zaaev
Во 14 часот лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција ќе ја објави 5-тата бомба.

Опозицијата објави дека во Македонија се прислушувани 20.000 граѓани, меѓу нив и најблиските соработници на Груевски, лидери и министри на ДУИ, лидерот на ДПА, потоа раководството на СДСМ, Бошкоски, Жерновски, Петковски, новинари, судии, обвинители, МПЦ, ИВЗ, МАНУ.
Тие најавија дека правдата ќе ја тераат до крај и побараа оставки од Груевски, Јанкулоска и Мијалков.

loading...

Слични содржини