Во близина на Бургас се запали автобус со 50 патници

од Берта Китинска

Автопатот Тракија кај Бургас денеска е повторно затворен поради нов инцидент, пренесуваат бугарските медиуми.

На автопатот се запалил автобус, а во возилото имало 50 лица.

Сообраќајот се пренасочува кон Долно Езерово.

Фото:Принтскрин

Слични содржини