Во демиркаписко пpoнajдeн пoчинaт Aвгaниcтaнец co пoвpeди пo тeлoтo

од Берта Китинска

На 15.10.2021 околу 08.00 часот во с.Дрен, демиркаписко, бил пронајден починат Ш.У.(24) од Авганистан. Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт со видливи повреди по телото.

Извршен е увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Слични содржини