Во двор на куќа фрлена бомба

од Milan1

„Вчера во 22:10 часот во СВР Битола, М. Д. (34) од Прилеп пријавил дека во дворот на куќата била фрлена експлозивна направа при што е причинета материјална штета.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Слични содржини