Во Германија ад 52.000 новозаразени лица

од Vladimir Zorba

Германија регистрирала 52.504 нови случаи на инфекција со коронавирус, соопшти денеска Институтот за заразни болести Роберт Кох.

Во извештајот се наведува дека од вчера од Ковид 19 починале 47 лица, а вкупниот број сега е 115.619.

Германија има регистрирано 7,96 милиони случаи на инфекција од почетокот на епидемијата.

Слични содржини