Актуелно
Почетна / Глобално / Свет / Во Италија во изминатите 24 часа починале 119 лица од коронавирус 

Во Италија во изминатите 24 часа починале 119 лица од коронавирус 

Во Италија во изминатите 24 часа починале 119 лица како последица на коронавирусот, што е помал број отколку во петокот, кога починаа 130 лица, објави граѓанската заштита на таа земја.

Според „Ројтерс“, денес се пријавени 669 случаи на инфекција, што е малку повеќе од претходниот ден кога имаше 652 нови случаи.

Од 21 февруари, кога беа пријавени првите жртви, починаа вкупно 32.735 лица.

loading...