Во карантин: Кејт и Вилијам објавија фотографии од својата раскошна палата

Принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца Џорџ, Шарлот и Луис се повлекоа во изолација во кралската резиденција во Кенсингтон откако беше прогласен карантин во Велика Британија.

Вилијам и Кејт на социјалните мрежи покажаа дека работат и во изолација, па така се фотографирале во раскошните канцеларии во својата палата со десет спални соби.

Како што објавиле, наскоро претставуваат проект вреден 5 милиони фунти, за психолошка помош на жителите на Британија за време на карантинот.

https://www.instagram.com/p/B-S_MnclCSg/

Слични содржини