Актуелно
Почетна / Хроника / Во Куманово пронајдена рачна бомба од Втора светска војна

Во Куманово пронајдена рачна бомба од Втора светска војна

Вработен во приватна фирма од Куманово вчера пријавил дека на улица „11 Октомври“ во Куманово, при изведување градежни работи – вршење на ископ, пронашле стара неексплодирана рачна бомба од Втората светска војна.

Од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Куманово експлозивната направа била подигната за понатамошна постапка.

loading...