Во полициска акција уапсени дилери на хероин од Прилеп

од Vladimir Zorba

Во полициска акција на патарината кај Сопот попладнево се уапсени двајца дилери на хероин од Прилеп.

-Денеска во попладневните часови, на автопатот Скопје-Велес, во близина на наплатната рампа кај Сопот, полициски службеници приведоа две лица, кај кои е пронајден хероин, информираат од МВР.

Повеќе детали ќе бидат соопштени утре.

loading...

Слични содржини