Во Скопје санкционирани 339 возачи

од Stefanija Kuzmanovska

Во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изречени се вкупно 339 санкции.

Од МВР денеска соопштија дека без возачка дозвола казнети се 22 лица, за пречекорување на дозволената брзина на движење се 108 прекршоци, а технички неисправни и нерегистрирани возила се 16.

Санкционирани се и седум мотоциклисти, изречени се и 73 мерки за непрописно паркирање, како и 84 казни за неносење на заштитна маска.

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, наведуваат во соопштението од МВР.

loading...

Слични содржини