Почетна / Актуелно / Во Скопје почувствуван и трет земјотрес

Во Скопје почувствуван и трет земјотрес

timthumb

Почувствуван е и трет земјотрес во Скопје и околината.

Во 16:47 часот по локално време, повторно силен земјотрес што уште повеќе ги вознемири граѓаните.

Откако утрово во 7 часот и 15:10 со јачина од 3,9 односно 5,2 степени по Рихтеровата скала скопскиот регион беше погоден од серија земјотреси, се почувствува и трет силен земјотрес.

loading...