Во скопско Арачиново и битолско Беранци уапсени нарко-дилери

од Milan1

„Вчера во 2022 во 19:15 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола бил лишен од слобода А.Б.(27) од с.Беранци, битолско, бидејќи кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

На 16.01.2022 година во 15.40 часот во близина на клучка Арачиново полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(33) од с.Арачиново, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Слични содржини