Во Србија се регистрирани 929 нови случаи на корона вирус, пет лица починале

од Radmila Tasevska

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 929 заразени со корона вирусот, од вкупно 7.929 тестирани.

Пет лица починаа како последица на корона вирусот, објавено е на официјалната веб-страница covid19. rs.

Во моментов на вентилатори се 16 пациенти, од вкупно 254 хоспитализирани.

Слични содржини