Во Србија повеќе од 900 новозаразени

од Stefanija Kuzmanovska

Во последните 24 часа, потврдени се 921 нов случаj на коронавирус во Србија, врз основа на 11.229 тестирани примероци.

Според Министерството за здравство, пет лица починале од последиците на инфекцијата.

На респиратори се 20 пациенти заболени од коронавирус.

Слични содржини