Актуелно
Почетна / Глобално / Свет / Во светот 573.091 жртва на коронавирус, повеќе од 13 милиони заразени

Во светот 573.091 жртва на коронавирус, повеќе од 13 милиони заразени

Најмалку 573.091 лице починале во светот од коронавирусот до денес, заразени се повеќе од 13.124.130, додека најмалку 7.063.900 луѓе се опоравиле од оваа болест, според најновите податоци собрани од Агенцијата Франс Прес.

loading...