Возрасен жител на Дебар приведен поради обљуба на 14-годишно дете

од Nikola Popovski

40-годишен дебранец е приведен како можен сторител на обљуба на малолетно 14-годишно дете.

„Денеска во ОВР-Дебар, приведен е Б.Ф.(40) од Дебар кој претходно е пријавен како можен сторител на казнените дела „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ и „прикажување порнографски материјал на дете“. По целосно расчистување на случајот, ОВР Дебар ќе поднесе соодветна пријава, изјави Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи од Охрид.

Слични содржини