ВРЕМЕТО УТРЕ

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува слаб ветер од променлив правец Утринската температура ќе се движи од 7 до 12, а дневната од 10 до 16 степени.

meteo14.09

 

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Во текот на работната недела нашето подрачје ќе биде под влијание на серија влажни бранови од Медитеранот кои ќе условат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. Облачно и свежо со поинтензивни врнежи од дожд се очекува во среда и петок, особено во западните и јужните делови. Дневната температура секојдневно ќе опаѓа за 2 до 3 степени

 

Слични содржини