Врие од лажни сертификати, никој не ги проверува, вели Беќаровски

од Берта Китинска

Граѓаните на секој можен начин се обидуваат да ги заобиколат мерките донесени од Владата за заштита од ковид-19, особено при користењето на ковид-сертификати во затворени објекти

-Врие од лажни сертификати. Никој не ги проверува. Сега секаде е полно. Но од друга страна, таквите сертификати веќе немаат медицинско влијание, затоа што и вакцинираните можат да се заразат. Таа мерка веќе не е оправдана, потенцира д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“.

Според него, продолжуваме со забрани да направиме нешто за да ги поттикнеме и всушност се добива контра ефект.

Слични содржини