Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Вучиќ: Јас не сум еден од оние што велат: „После мене потоп“

Вучиќ: Јас не сум еден од оние што велат: „После мене потоп“


Српскиот претседател Александар Вучиќ не сакаше да открие кого го гледа за негов наследник.

„Мора да процените дали некој може да биде лидер, да ја подигне својата харизма, иако не е ни сè тоа. Јас не сум еден од оние што ќе речат: „После мене потоп“. Напротив! Но, јас сум горд на сè што направивме за државата“, рече Вучиќ за „Информер“.

„Кога дојдовте овде во Претседателството, можеше да го видите „Белград на вода“ и што и да рече некој утре, сите ќе знаат кој излезе со тоа, чија идеја е, чие срце и храброст се спротивстави на сите, за да направиме Менхетен од Југоисточна Европа токму тука во Белград“, рече тој.

Тој додаде дека овие резултати остануваат засекогаш.

„Тоа е единствената работа што е важна“,додаде Вучиќ.

loading...