Вучиќ за „Пандорините документи“: Немам пари, немам сметки

од Nikola Popovski

На прашањето за „Пандора документите“ и фактот дека го нема во нив, српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека можат да пребаруваат што сакаат, но тој нема пари.

– Што и да работат, не можат да најдат ништо за мене. Во хрватските медиуми бев прогласен за соработник и пријател на Бабиш, а тие го згрешија со Бабиќ. Ја гледате таа омраза … – вели Вучиќ.

За разлика од него, министерот за финансии на Србија Синиша Мали рече дека е лага дека е докажано дека има 24 станови во Бугарија, како што е објавено во документите.

„Би ги замолил оние што се занимаваат со таа тема само да престанат да лажат бидејќи тоа што го прават нема смисла. Така можат да кажат дека имам 240 станови, или 2.400 станови, нема разлика. Имам стан што уредно го пријавив и во кој одам на одмор со моите деца 10 години по ред “, рече Мали вчера пред новинарите.

Слични содржини