Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Вујовиќ кон својот ракометар: Умри да не те гледам веќе (ВИДЕО)

Вујовиќ кон својот ракометар: Умри да не те гледам веќе (ВИДЕО)

Екипата на ППД Загреб игра во очајна форма, иако пред еден месец го смени тренерот и на клупата се врати искусниот Веселин Вујовиќ.

Во последниот пораз на Загреб кај Мешков Брест од 33:29, Вујовиќ темпераментно реагираше и со погрдни зборови му се обрати на еден од своите ракометари.

– Умри да ти е**м животот, умри да не те гледам, -викаше Вујовиќ по својот играч Марко Паниќ.

loading...