За 24 часа починале 74 лица во Хрватска

од Vladimir Zorba

Во последните 24 часа, во Хрватска се регистрирани 1.830 нови случаи на коронавирус САРС-КоВ-2, а 74 лица починале.

Бројот на активни случаи денес е вкупно 21.457, објави Националниот штаб за цивилна заштита.

Меѓу нив, 2.358 пациенти се во болница, од кои 255 се на апарати за дишење.

loading...

Слични содржини