За излез и влез преку Табановце се чека околу половина час

од Nikola Popovski

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Табановце поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути.

На останатите гранични премино од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Слични содржини