За некого ДЕВИЦА, за некого БИК: Секој хороскопски знак има СУДБИНСКИ ПАРТНЕР – дознајте КОЈ Е ВАШИОТ!

од Vladimir Zorba

Секогаш е најдобро да направите индивидуален хороскоп и натална карта за да видите кои хороскопски знаци најмногу ви одговараат како партнери, а кои треба да ги избегнувате.

Сепак, постојат одредени универзални правила и знаци со кои не можете да погрешите.

ОВЕН

Со оглед на тоа што за родените во овој знак се знае дека се нетрпеливи и скромни, им треба партнер кој ќе им помогне да воспостават рамнотежа, а според астролозите, Девиците се идеални за нив. Девиците ќе им помогнат на Овните да бидат во суштина тоа што се, но цело време со двете нозе на земја и реална перцепција за светот во кој живеат.

БИК

Велат дека секој Бик треба да има Водолија во својот живот, а доколку е и партнер, долготрајната љубов е загарантирана. Енергијата на Водолијата е таа што го соборува секој Бик од нивните нозе.

БЛИЗНАЦИ

На немирните Близнаци им треба некој кој спонтано и природно ќе ги држи приземјени, ќе ги закотви со најголема поддршка, а Биковите се родени да бидат партнери родени во овој знак.

РАК

Така храбрите и бескомпромисни Шкорпии се совршени партнери за срамежливите Ракови кои се многу емотивни. Токму оваа страна на Ракот е исклучително пријатна за Шкорпиите, што ги прави идеална љубовна двојка.

ЛАВ

Спонтаните Лавови се исклучително задоволни од животната енергија на Водолијата, која одлично се вклопува во нивниот животен стил. Поради ова, Водолиите одлично се согласуваат со Лавовите, а често, иако не се ни свесни за тоа, ги избираат за свои животни партнери.

ДЕВИЦА

Идеален пример за партнер за родените во овој знак е Стрелец. Опуштениот, друштвен и духовит Стрелец е некој кој навистина многу ги радува Девиците.

ВАГА

Емотивните, љубовни и уметнички настроени Риби одлично се согласуваат со Вагите и им помагаат да одржат природна рамнотежа и максимално да уживаат во животот.

ШКОРПИЈА

Вагите често се најдобри придружници на инстинктивните и строги Шкорпии. Нежните и емотивни Ваги им помагаат на Шкорпиите да се отворат и да уживаат во своите емоции без страв.

СТРЕЛЕЦ

Со двете стапала на земја, шармантните и омилени Лавови се совршената друга половина за Стрелците кои уживаат во животните авантури.

ЈАРЕЦ

Велат дека ниту еден Јарец нема целосно да ужива во својот емотивен живот доколку не е во друштво на Близнаци. Срамежливите, интровертни Јарци се исклучително задоволни од енергијата на Близнаците.

ВОДОЛИЈА

Иако импулсивни и често егоцентрични, Водолиите се претвораат во сосема други луѓе кога се во друштво на грижливите и емотивни Ракови. Оваа комбинација има големи шанси да ужива во долготрајна љубовна врска.

РИБИ

Исклучително стабилните и коректни Јарци всушност претставуваат совршени партнери за родените во знакот Риби.

Слични содржини